Dekorativní pozadí stránky

Šimon Hradilek

Studium historie a politologie jsem nedokončil a vydržel u přípravy na právní řemeslo. Od té doby je mou snahou být dobrým právním řemeslníkem, který nepodlehne fachidiocii úzké specializace. Byť se nyní věnuji spíše soukromému právu, trocha zájmu o veřejné záležitosti mi zůstala, proto si najdu čas i na právo na informace včetně registru smluv.

simon.hradilek@havelpartners.cz
Články autora
Novela zákona o registru smluv (tisk 50)Další obory
Šimon Hradilek, František Korbel

Novela zákona o registru smluv (tisk 50)

Novelu zákona o registru smluv („ZRS“) projednávanou v Poslanecké sněmovně jako tisk 50 předložila skupina poslanců už v lednu 2018. Po složitém projednávání nyní čeká novela na podpis prezidenta, poté co Senát návrh vrátil sněmovně s pozměňovacími návrhy a sněmovna setrvala na svém původním návrhu.
Spolupracoval na článcích
Jak plánuje Ministerstvo kultury ochránit pořadatele a držitele vstupenek na kulturní akce, které se nemohly konat v důsledku epidemie COVID-19?Další obory
Ivan Rámeš, Šimon Hradilek

Jak plánuje Ministerstvo kultury ochránit pořadatele a držitele vstupenek na kulturní akce, které se nemohly konat v důsledku epidemie COVID-19?

V případě zrušení kulturní akce z důvodu zákazu jejího pořádání mají držitelé vstupenek podle příslušných právních předpisů právo požádat o vrácení vstupného. Tomu se pořadatelé z logických důvodů snaží vyhnout tím, že nabízejí držitelům vstupenek možnost, aby si své vstupenky ponechali a využili je