Dekorativní pozadí stránky

Duševní vlastnictví

Čtyři pruhy, pořád adidasDuševní vlastnictví
Karolína Steinerová

Čtyři pruhy, pořád adidas

Znáte lehce ironické rčení „Čím víc proužků, tím víc adidas“? Určitě ano… A znají ho i české soudy! Dokonce natolik dobře, že se dostalo do odůvodnění rozsudku. S jakým výsledkem, to si přečtěte v článku komentujícím soudní bitvu mezi proužky.
Jednotný patent vs. Česko a Slovensko – Co se (ne)mění pro zahraniční vlastníky evropských patentů?Duševní vlastnictví
Tomáš Havelka, Ivan Rámeš

Jednotný patent vs. Česko a Slovensko – Co se (ne)mění pro zahraniční vlastníky evropských patentů?

Od 1. června 2023 vstoupil v účinnost systém tzv. jednotného evropského patentu. S ním zahájí fungování i zcela nová instituce – Jednotný patentový soud. Jedná se o největší změnu v oblasti patentů za několik desetiletí. Mnozí hovoří o evropské patentové revoluci. Avšak ne všechny země EU se tohoto
Zobrazit starší články
Autoři

Ivan Rámeš

Vždy jsem měl rád fotografování, rychlá auta a nové technologie, což přirozeně vedlo k tomu, že jsem se v právu začal věnovat oblastem duševního vlastnictví – se zvláštní zálibou v boji proti padělkům – a informačních technologií. Trochu mimo tyto dva obory pak stojí mé další specializace na spotřebitelské právo, nekalou soutěž a smluvní agendu zaměřenou na odběratelsko-dodavatelské vztahy. Pokud mě nenajdete v kanceláři, asi zrovna cestuji a fotím v amerických národních parcích.

Tereza Hrabáková

Už jako malou holku mě ze všeho nejvíc zajímalo dění v módním a kosmetickém průmyslu, pomáhala jsem mojí babičce šít podle časopisu Burda. Nakonec jsem se nestala ani módní návrhářkou, ani fashion bloggerkou, ale aspoň jsem si vybrala oblast práva, která s módou a kosmetikou úzce souvisí - duševní vlastnictví a především ochranné známky. Ve volném čase cvičím jógu, běhám, učím se hebrejsky, případně sbírám inspiraci na Instagramu nebo v ELLE a VOGUE.

Tomáš Havelka

Najdete mě všude, kde to zavání Nizozemím a Belgií. A je jedno, zda se jedná o kulturu, sport, gastronomii nebo právo. Kromě hranolek, haringů a jízdy na kole se jedná také o jeden z nejinovativnějších regionů na světě. Věnuji se právu duševního vlastnictví v moderní (digitální) společnosti a speciální zájem mám o umělou inteligenci a virtuální realitu. Ve svém volném čase však nejraději holduji aktivitám, při kterých na žádnou technologii nenarazím (tj. veškeré outdoor sporty v přírodě).

Pavel Amler

Málokdo má to štěstí, že se mu práce stane koníčkem. Ale kdo by odolal, když máte možnost zabývat se třešničkami na dortu práva jako je FinTech, blockchain a kryptoměny! Samozřejmě nikdy není od věci zpestřit si svůj profesní den lákadly v podobě elektronického právního jednání, ochrany osobních údajů či dokonce IT právem a TelCo. Relaxovat pak skoro není nutné, ale pokud, tak hledám svůj klid při meditaci v lese.

Dalibor Kovář

Rád se dozvídám o stále neprobádaných zákoutích soukromého práva a obchodních aspektech praxe našich klientů, nejraději nastavuji a vyjednávám jakékoli obchodní smlouvy, zejména ty co se týkají technologií nebo duševního vlastnictví. Mé děti mě stále nutí přistupovat k věcem dostatečně prakticky a s citem pro detail, záliba ve hře na ukulele trénuje mou trpělivost a snahu o preciznost, a cestování mi dává možnost brát věci s nadhledem. Vše se snažím zúročit při poskytování právních služeb, které nepovažuji ani v nejmenším za nudné, jak by se mohly leckomu zdát.

Kateřina Trzaska

Pojem IP mi dlouho nic neříkal, kromě povinností na fakultě jsem nezavadila ani o ochranou známku či patent, ani o autorské právo. Pro můj zájem o tuto oblast jsem si musela dojet do Německa, kde jsem několik let absorbovala znalosti o patentech, ochranných známkách a designech v praxi mezinárodní advokátní kanceláře. Svět IP je rychle se rozvíjející oblastí, že je neustále se na co těšit a jsem ráda, že můžu být u toho.

Zobrazit všechny