Dekorativní pozadí stránky

Karolína Steinerová

Pravděpodobně bych měla napsat, že jsem již od malička chtěla být Perry Mason v sukních a v soudních síních bojovat za práva slabších. Tak to nebylo – já chtěla být profesionální gymnastka. Jsem ráda, že si mi můj sen nesplnil a život mě přivedl k právu. Místo v tělocvičně teď soutěžím před soudcem a soupeřem je advokát protistrany. Moje práce v oblasti IP litigací (tedy soudních sporů s prvkem duševního vlastnictví a nekalé soutěže) mě nesmírně baví pro svou rozmanitost, a právě pro ten soutěžní aspekt. Kdybych se stala profesionální gymnastkou, byla bych už dávno za zenitem - v soudní síni mohu soutěžit ještě pár dekád. A jsem za to vděčná.

karolina.steinerova@havelpartners.cz
Články autora
Čtyři pruhy, pořád adidasDuševní vlastnictví
Karolína Steinerová

Čtyři pruhy, pořád adidas

Znáte lehce ironické rčení „Čím víc proužků, tím víc adidas“? Určitě ano… A znají ho i české soudy! Dokonce natolik dobře, že se dostalo do odůvodnění rozsudku. S jakým výsledkem, to si přečtěte v článku komentujícím soudní bitvu mezi proužky.
Válka o Krtkův dortDuševní vlastnictví
Karolína Steinerová, Lucie Šímová

Válka o Krtkův dort

Co se Vám vybaví, když se řekne Krtkův dort? Tak by se dal shrnout spor, který vedli dva známí výrobci práškových směsí na pečení – potravinářský Goliáš, Dr. Oetker (jako žalobce), proti českému Davidovi, společnosti Labeta (jako žalovanému). A právě vyobrazení dezertu v podobě krtčí hromádky na oba