Dekorativní pozadí stránky

Korporát

ESOPův leadership #4 | Nikdy nepodceňujte motivaci #3 | Jak se motivace zaměstnanců přenáší napříč společnostíKorporát
Ondřej Florián, Kamil Kovaříček, Barbora Břežná

ESOPův leadership #4 | Nikdy nepodceňujte motivaci #3 | Jak se motivace zaměstnanců přenáší napříč společností

V předchozích dílech ESOPova leadershipu jsme se zaměřovali na motivaci manažerů z různých úhlů pohledu zúčastněných aktérů – popisovali jsme, co by mělo motivovat k implementaci ESOPu samotného zakladatele a též jak může ESOP motivovat individuálně jednotlivé manažery do něj zapojené. U motivace te
ESOPův leadership #3 | Nikdy nepodceňujte motivaci #2 | Jak ESOP motivuje manažery individuálněKorporát
Ondřej Florián, Kamil Kovaříček, Barbora Břežná

ESOPův leadership #3 | Nikdy nepodceňujte motivaci #2 | Jak ESOP motivuje manažery individuálně

V minulém díle jsme měli možnost trochu nakouknout do naší kuchyně a spolu s Jaroslavem Havlem jsme shrnuli základní teze a principy o tom, jak nad manažerským motivačním programem přemýšlíme přímo my u nás v HAVEL & PARTNERS. Dnes bychom vám rádi ukázali ESOP z pohledu individuální motivace manažer
Zobrazit starší články
Autoři

Ondřej Florián

Proč se už patnáct let věnuji korporátnímu právu? Otázka by spíše měla znít „proboha proč ne?“ Korporátní právo obsahuje vše, co si právník může přát. Od smluvní agendy v podobě přípravy akcionářských smluv až po spornou agendu při vedení akcionářských sporů u soudu či nepřátelských valných hromad. Od jasně nastavených pravidel fúzí, rozdělení či změn právních forem (ano, mám rád pravidla) až po běžnou (a někdy uklidňující) úředničinu drobného korporátu spočívající ve změnách jednatelů, sídel či obchodních firem. Pokud k tomu přidáte největší a hlavně nejlepší (!) tým zaměřující na korporátní právo ve střední Evropě, pochopíte, proč jsem od vysoké školy v HAVEL & PARNERS. Jo, a taky hraju tenis, hokej, běhám, jezdím na kole a většinu času na golfu hledám golfové míčky.

Kamil Kovaříček

Právo obchodních korporací jsem si za své vybral již na střední škole. Mým oblíbencem zůstalo jak během magisterského studia na právnické fakultě, tak poté během postgraduálního studia i rigorózního řízení. Zaměřuji se speciálně na oblast vlastního kapitálu obchodních korporací, která je v tuzemském prostředí v porovnání se zahraničním velmi málo popsána, a to i z důvodu přetržení racionálních pravidel obchodního práva na našem území po dobu téměř čtyřiceti let. Do jisté míry znovu poznávání základů a zásad kapitálových společností pro české poměry tak považuji i na této jinak relativně konzervativní oblasti velmi zajímavým.

Barbora Břežná

Moje cesta k právu nebyla vůbec přímočará. Jeho studium mi ve čtvrtém ročníku na gymnáziu navrhla moje máma bez valného úspěchu – tehdy jsem jí řekla, že se asi zbláznila a šla jsem studovat psychologii. O rok a půl později jsem už ale seděla na seminářích na brněnské právnické fakultě. Aniž bych si byla dost dobře vědoma, jak jsem se tam vůbec dostala, našla jsem v paragrafech zalíbení. Mezi všemi právními disciplínami mě nejvíce nadchlo obchodní a speciálně korporátní právo, kterému se v současnosti věnuji. Nadšení v této oblasti mě neopustilo dodnes.

Natália Tomčíková

Už od detstva bolo mojim snom pomáhať ľuďom a túžila som sa stať lekárkou. Stačila však jedna návšteva nemocnice a na poslednú chvíľu som si dala prihlášku aj na štúdium práva. Po rokoch právnej praxe zisťujem, že ľuďom vie pomáhať aj právnik, či už pri realizácii ich cieľov alebo riešení problémov, a teda môj detský sen si podstatu predsa len zachoval.

Patrícia Jamrišková

V rámci svojej právnej špecializácie poskytujem komplexné poradenstvo privátnych klientom a rodinným firmám. Tieto oblasti majú veľmi silný ľudský rozmer, ktorý je úzko prepojený so životnými príbehmi a súčasnou rodinnou či inou súkromnou situáciou klientov. Uvedené je dôkazom, že aj vo veľkej advokátskej kancelárii sa pri klientoch nestráca to najdôležitejšie, a to ich ľudskosť a individuálny prístup ku klientom. Vymýšľať pre nich sofistikované riešenia a pomôcť im tak v ich osobnej, ale aj rodinnej sfére vyriešiť ich, často na prvý pohľad, neriešiteľné problémy je to, čo ma na tom neskutočne baví a napĺňa. Pokiaľ však chcem trošku vypnúť od tohto ľudského rozmeru, vypĺňam si pracovný čas poskytovaním služieb v oblasti práva obchodných spoločností a M&A, kde sa občas to ľudské, bohužiaľ niekedy len ťažko hľadá. Nakoľko som úspešne ukončila aj štúdium hydrogeológie a inžinierskej geológie a v praxi som sa jej venovala, je mojou srdcovkou pri poskytovaní právnych služieb aj oblasť práva životného prostredia i ESG. Vďaka štúdiu a skúsenostiam mám na túto oblasť technickejší a prírodovednejší uhol pohľadu, ako väčšina mojich kolegov právnikov.

Štěpán Štarha

Od mala jsem měl rád techniku a počítače a dlouho tak plánoval, že se stanu programátorem. To se sice nestalo, ale nakonec jsem se přeci jen informačním technologiím přiblížil. Věnuji se totiž primárně právu ICT. Kromě toho pak i ostatním oblastem, které se týkají ochrany duševního vlastnictví klientů. Vedle toho mám zvláštní zálibu ve smluvním právu, které právníkovi v rámci komplikovanějších transakcí umožňuje nahlédnout pod pokličku reálného byznysu a podnikání jeho klientů. A vzhledem k tomu, že obchod je čím dál více přeshraniční, baví mě řešit i tyto právní aspekty schované pod názvem mezinárodní právo soukromé.

Zobrazit všechny