Dekorativní pozadí stránky

Technologie

Autoři

Dalibor Kovář

Rád se dozvídám o stále neprobádaných zákoutích soukromého práva a obchodních aspektech praxe našich klientů, nejraději nastavuji a vyjednávám jakékoli obchodní smlouvy, zejména ty co se týkají technologií nebo duševního vlastnictví. Mé děti mě stále nutí přistupovat k věcem dostatečně prakticky a s citem pro detail, záliba ve hře na ukulele trénuje mou trpělivost a snahu o preciznost, a cestování mi dává možnost brát věci s nadhledem. Vše se snažím zúročit při poskytování právních služeb, které nepovažuji ani v nejmenším za nudné, jak by se mohly leckomu zdát.

Nikita Fesyukov

Celý život jsem tíhnul ke kariéře v žurnalistice, avšak můj otec, vychován v tvrdém socialistickém Rusku, neuznával žádnou jinou profesi než právník, doktor, či inženýr (paradoxně sám nepůsobí ani v jednom z těchto oborů). V průběhu studií jsem skákal z jedné právní praxe na druhou – ústavní právo, mezinárodní právo, sportovní právo – nicméně nic ve mně neprobudilo pocit smysluplnosti. Jednoho dne jsem si však řekl, proč nespojit mou přirozenou zvídavost a zájem o nové technologie se svou budoucí kariérní cestou? A tak jsem se, vlastně trošku náhodou, ocitl v H&P obklopen těmi nejlepšími z nejlepších. Pokud zrovna nepracuji na komplexních analýzách pro naše klienty, pravděpodobně sleduji zápasy AC Milán, biji se se svou kočkou, cestuji po exotických rájích se svou úžasnou přítelkyní, případně koukám na filmy nebo seriály s minimálním hodnocením 80 % na ČSFD.

Michal Kandráč

Dodnes si pamatuji na den, kdy můj otec přinesl domů telefonní modem a já poprvé uslyšel luzné tóny, které tento fascinující přístroj vydává při navazování připojení k internetu. Tenkrát jsem ještě nevěděl, co všechno je díky této hrající krabičce možné, nicméně po stále intenzivnějším zkoumání s péčí řádného hospodáře jsem všem těm internetům, které by paní Věra Pohlová nejraději zakázala (Deník Metro, 17. září 1999), postupem času přišel na kloub. Jelikož jsem díky právnickému genofondu v matematice ani fyzice nikdy nevynikal, byla pro mne práva jasná volba jak tyto dva světy propojit. V současnosti se tedy profesně věnuji především právu informačních technologií a duševního vlastnictví se zaměřením na právní aspekty těchto oblastí v rámci internetu. Svůj volný čas trávím nejraději cestováním, cvičením bojových umění a vařením, ale také nepohrdnu dobrou knihou či filmem.

Adam Kližan

Primárne sa zameriavam na právo duševného vlastníctva, oblasť TMT a obchodné záväzkové vzťahy. Existuje viacero dôvodov, prečo je to tak, jedným z nich je pritom určite záľuba v riešení zložitých (nie len právnych) problémov. Vo voľnom čase sa okrem cestovania rád venujem oblasti stavebníctva, poľnohospodárstva a záhradného designu, avšak výhradne v pracovnom oblečení.

Jakub Dozbaba

V kanceláři se věnuji především smluvnímu právu a právu nemovitostnímu. Rád zabrousím i do dalších oblastí soukromého práva anebo autorského právo. Ve volných chvílích trávených mimo kancelář mě můžete zahlédnout na travnatém fotbalovém trávníku nebo na horském výstupu, především pak do slovenských hor. Mimo právo a sport rád cestuji a poznávám zajímavá a neprobádaná místa po Evropě.

Jiří Nečas

Mé aktuální pracovní zaměření je příkladem vzácného pozitivního dopadu covidové pandemie. Když jsem se doma v izolaci nudil s bezpříznakovou koronavirovou infekcí, napadlo mě, že by mohlo být zajímavé oprášit programování a vytvořit skript na automatickou identifikaci společností. Pak mě zaujala myšlenka na základě toho vytvořit aplikaci na automatizaci přípravy právních dokumentů. A potom přišlo ChatGPT a vlna umělé inteligence a mně došlo, že už není cesty zpět. Z advokáta jsem se tak přejmenoval na Experta na právní digitalizaci a vesele pokračuji dál.

Zobrazit všechny