Dekorativní pozadí stránky

Venture Capital

Vše, co potřebujete vědět o ESOP (2. díl) – Základní pojmy v oblasti rizikového kapitáluVenture Capital
Jaroslav Baier, Josef Bouchal

Vše, co potřebujete vědět o ESOP (2. díl) – Základní pojmy v oblasti rizikového kapitálu

Dějiny firem, zejména těch, které změnily svět, jsou plné příběhů o zaměstnancích, kteří se stali milionáři díky podílům na firmě. Příkladem může být společnost Microsoft, která během svých prvních deseti let vytvořila přibližně 12 tisíc milionářů. Jak tohoto úspěchu dosáhli? Je to jednoduché, použi
SAFEs a KISSes jako možná alternativa ke konvertibilní půjčce. Proč se ale tak málo používají?Venture Capital
Jaroslav Baier, Josef Bouchal, Ján Zbín

SAFEs a KISSes jako možná alternativa ke konvertibilní půjčce. Proč se ale tak málo používají?

V minulém blogu jsme psali o konvertibilní půjčce, nástrahách a příležitostech, které tento dokument pro foundera přináší. V tomto blogu si řekneme, že k tomuto právnímu dokumentu existují podstatně zjednodušené varianty, které se používají především za oceánem, byť tu a tam je lze zahlédnout i v če
Zobrazit starší články
Autoři

Jaroslav Baier

Startupy, venture a private equity fondy jsou pro mě těmi nejzajímavějšími ekonomickými aktéry. Je tomu tak proto, že nabízejí pohled do ekonomické budoucnosti založené na kreativitě, odvaze pustit se do vlastního podnikání, svobodě své podnikatelské sny také realizovat a především schopností nést zvýšené riziko. Jsem rád, že jsem součástí tohoto kreativního ekosystému, ať už prostřednictvím transakčního právního poradenství founderům, investičním profesionálům či UBOs nebo založením vlastního legal-tech startupu na online B2C právní služby.

Josef Bouchal

Počítače a technologie byly už od mládí mojí velkou zálibou. Několik let jsem studoval technologické obory a později přidal studium práva. Již od počátku mého profesního života jsem se snažil tyto dva světy protnout, a proto jsem svou specializaci v oblasti fúzí a akvizic obohatil o oblast startupů a venture capitálu, která je převážně zaměřena na technologie. Spojení světa technologií a práva proto pro mě byla jasnou volbou. Současně, rozšiřovat a prohlubovat si znalosti v oblasti progresivního byznysu a transakčního práva, je pro mě neustálou výzvou.

Ján Zbín

Fúze, akvizice, investice, venture capital – ve zkratce všechno kolem obchodního práva se stalo předmětem mého zájmu hned co jsem nastoupil na univerzitu. Právo se zaměřením na business je to správné kafe pro mě. Rád se věnuji studiu věcí, které nezůstávají jenom předmětem akademické diskuse, ale jsou přítomny i v mém každodenním životě. Jde to pak samo od sebe, a tak to má být. V investicích a startupech jsem našel zálibu a tento svůj zájem každým dnem prohlubuji – studiem, prací, ale i při aktivitách jako běhání, poslouchání podcastů, trávení času s přáteli a mými nejdražšími. Jednoduše, miluji dělat to, co má smysl, co pomáhá mému okolí a co mě baví.

Martin Stančík

Věnuji se oblastem bankovnictví, financí a kapitálových trhů, kde se přirozeně propojuje právo a svět financí. Rád se dozvídám o doposud neprobádaných zákoutích regulatorních aspektů poskytování finančních služeb, zejména mne pak baví nastavování obchodních modelů vznikajících FinTech společností. Na advokacii se mi líbí, že se nikdy nenudím - díky širokému spektru klientů je každý den jiný a přináší nové výzvy. A to mám na této práci ze všeho nejraději.

Jan Skalný

Oproti většině kolegů pro mě studium práva nebylo již od mala jasnou volbou a dlouho mě lákala i ekonomie. Vzhledem k tomu, že jsem si s funkcemi, maticemi ani rovnicemi nikdy netykal, rozhodl jsem se pragmaticky pro paragrafy a nelituji. V rámci naší kanceláře se specializuji na právo finančního trhu a jeho regulaci – ke každodenní práci s čísly, a to v mnohem příjemnější podobě, se tak nakonec stejně dostanu.

Jiří Moravec

Specializuji se na oblast prodeje a akvizic obchodních společností, venture kapitál a právo obchodních společností. Má praxe zahrnuje poskytování právních služeb klientům v oblasti technologií, IT/IP a amerického práva, ale i akademickou činnost na Univerzitě Karlově. Klientům taktéž poskytuji služby při registraci ochranných známek v USA.

Zobrazit všechny