Dekorativní pozadí stránky

Venture Capital

Investiční proces a jeho nástrahy pro startupVenture Capital
Jaroslav Baier, Ján Zbín

Investiční proces a jeho nástrahy pro startup

Investiční proces může mít mnoho kol, které lze s jistou měrou zjednodušení rozdělit na: Pre-Seed, Seed, Série A B, C a tak dále až do nekonečna. To ale rozhodně neznamená, že každý startup musí projít všemi těmito koly. Právě naopak, drtivá většina startupů končí v seedu a dále se pak dostane jen h
Autoři

Jaroslav Baier

Startupy, venture a private equity fondy jsou pro mě těmi nejzajímavějšími ekonomickými aktéry. Je tomu tak proto, že nabízejí pohled do ekonomické budoucnosti založené na kreativitě, odvaze pustit se do vlastního podnikání, svobodě své podnikatelské sny také realizovat a především schopností nést zvýšené riziko. Jsem rád, že jsem součástí tohoto kreativního ekosystému, ať už prostřednictvím transakčního právního poradenství founderům, investičním profesionálům či UBOs nebo založením vlastního legal-tech startupu na online B2C právní služby.

Josef Bouchal

Počítače a technologie byly už od mládí mojí velkou zálibou. Několik let jsem studoval technologické obory a později přidal studium práva. Již od počátku mého profesního života jsem se snažil tyto dva světy protnout, a proto jsem svou specializaci v oblasti fúzí a akvizic obohatil o oblast startupů a venture capitálu, která je převážně zaměřena na technologie. Spojení světa technologií a práva proto pro mě byla jasnou volbou. Současně, rozšiřovat a prohlubovat si znalosti v oblasti progresivního byznysu a transakčního práva, je pro mě neustálou výzvou.

Ján Zbín

Fúze, akvizice, investice, venture capital – ve zkratce všechno kolem obchodního práva se stalo předmětem mého zájmu hned co jsem nastoupil na univerzitu. Právo se zaměřením na business je to správné kafe pro mě. Rád se věnuji studiu věcí, které nezůstávají jenom předmětem akademické diskuse, ale jsou přítomny i v mém každodenním životě. Jde to pak samo od sebe, a tak to má být. V investicích a startupech jsem našel zálibu a tento svůj zájem každým dnem prohlubuji – studiem, prací, ale i při aktivitách jako běhání, poslouchání podcastů, trávení času s přáteli a mými nejdražšími. Jednoduše, miluji dělat to, co má smysl, co pomáhá mému okolí a co mě baví.

Martin Stančík

Věnuji se oblastem bankovnictví, financí a kapitálových trhů, kde se přirozeně propojuje právo a svět financí. Rád se dozvídám o doposud neprobádaných zákoutích regulatorních aspektů poskytování finančních služeb, zejména mne pak baví nastavování obchodních modelů vznikajících FinTech společností. Na advokacii se mi líbí, že se nikdy nenudím - díky širokému spektru klientů je každý den jiný a přináší nové výzvy. A to mám na této práci ze všeho nejraději.

Jan Skalný

Oproti většině kolegů pro mě studium práva nebylo již od mala jasnou volbou a dlouho mě lákala i ekonomie. Vzhledem k tomu, že jsem si s funkcemi, maticemi ani rovnicemi nikdy netykal, rozhodl jsem se pragmaticky pro paragrafy a nelituji. V rámci naší kanceláře se specializuji na právo finančního trhu a jeho regulaci – ke každodenní práci s čísly, a to v mnohem příjemnější podobě, se tak nakonec stejně dostanu.

Johana Němečková

Na oddělení M&A v Havel & Partners mě přivedla téměř náhoda. Nyní však vím, že to byla jedna z věcí, která Vám dokáže změnit život. Transakce a venture capital je to, co mě v právu opravdu baví. Spojení práva a businessu je kombinace, která mi dává smysl a také možnosti objevovat doposud nepoznaný svět. Zdokonalování právě v těchto oborech vidím jako velkou profesní a životní výzvu. Jako správná rodačka z předměstí Zlína se ráda vracím k Tomáši Baťovi, a ač nemám ambice vybudovat takové impérium jako právě on, věřím v jeho heslo: „Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe“.

Zobrazit všechny