Dekorativní pozadí stránky

Připravte se na velké změny v oblasti distribuce. DLC Countdown #1

Připravte se na velké změny v oblasti distribuce. DLC Countdown #1

Jedním z hlavních poslání platformy Distribution Law Center (DLC), jejímž jsme členy a přispěvateli za Česko a Slovensko, je vykládat dostupné informace o pravidlech soutěžního práva vztahujících se na vertikální dohody. Proto začíná vydávat pravidelný zpravodaj nazvaný „DLC Countdown“, který bude přinášet prakticky pojaté rady, tipy a triky ohledně očekávaných změn v oblasti vertikálních, resp. distribučních dohod. První díl je už na světě a my Vás zveme k jeho přečtení – najdete jej na stránkách HAVEL & PARTNERS: DLC Countdown #1

V oblasti vertikálních dohod jsou klíčovými předpisy tzv. bloková výjimky a s ní související  Pokyny k vertikálním omezením. Jejich platnost končí 31. května 2022.

Evropská komise již uveřejnila návrh nových pravidel. Chystají se důležité změny, které se dotknou všech subjektů působících na různých úrovních výrobního nebo distribučního řetězce. Plánované změny tedy budou mít významný dopad na každého podnikatele, který je jakkoli zapojen do distribuce zboží anebo služeb. Praktické důsledky změn přitom nemusí být na první pohled zřejmé.

Až do 1. června 2022, kdy nový režim vstoupí v platnost, vám budeme poskytovat pravidelný informační přehled, ve kterém naleznete potřebné know-how, které vám umožní připravit se na nadcházející změny a na jejich zavádění do obchodní praxe.

Pokud vás problematika vertikálních dohod zajímá, pak určitě navštivte internetové stránky platformy Distribution Law Center. Naleznete na nich další informace týkající se právní úpravy dodavatelsko-odběratelských vztahů z pohledu soutěžního i závazkového práva. Celkem 27 týmů specializovaných právníků z celé Evropy pracuje na tom, aby se platforma stala užitečným zdrojem informací, na kterém budete hledat praktické návody pro vaše podnikání.

První díl zpravodaje naleznete zde: DLC Countdown #1.

Druhý díl vychází v úterý 14. prosince 2021.

Pokud si přejete zpravodaj dostávat do svých mailových schránek, napište nám na: karolina.jagerova@havelpartners.cz.  

Zdroje článku

Související články