Dekorativní pozadí stránky

Komunitní energetika II: Nová společenství pro sdílení elektřiny

Komunitní energetika II: Nová společenství pro sdílení elektřiny

V dalším díle ze série našich článků ke komunitní energetice se zaměříme na zcela nová společenství, v jejichž rámci bude možné sdílet elektřinu. Existovat budou dva typy společenství: energetické společenství a společenství pro obnovitelné zdroje. 

Oba typy se liší zejména v náležitostech a předpokladech pro členství, možnosti výkonu hlasovacích práv, možnosti rozdělování zisku, uzemním omezení výkonu činnosti a množstevním omezení ohledně počtu předávacích / odběrných míst v rámci skupin sdílení elektřiny. 

Hlavní charakteristiky a rozdíly mezi společenství jsou tyto:

Velice rádi s Vámi danou problematiku projdeme detailně, zodpovíme na veškeré případné dotazy a pomůžeme Vám s celým procesem výběru vhodné formy společenství, správného a včasného nastavení systému sdílení elektřiny. Od založení energetického společenství, registrace na všech potřebných místech, vytvoření potřebných zakladatelských a jiných dokumentů pro fungování energetického společenství až po správné nastavení vztahů mezi členy v rámci společenství tak, aby co nejvíce vyhovovalo Vašim potřebám.

Související články